Logo
Версія для друку

Про факультет - ювілейно, але неформально

Зарічний Михайло Михайлович Зарічний Михайло Михайлович

За матеріалами "Ювілейного випуску газети з нагоди святкування 35-го Дня математика"

Мій перший спогад про університет і факультет стосується 1973 року, коли у був учасником команди Івано-Франківщини на республіканській математичній олімпіаді у Львові. Закриття олімпіади відбувалося у Головному корпусі нашого університету і я не міг тоді навіть подумати, що з механіко-математичним факультетом буде пов'язане моє подальше життя. Ярослав Григорович Притула, що тоді працював у деканаті (пізніше він очолював мехмат), не випускав з уваги учнів, що захоплювалися математикою. Через рік я одержав запрошення на факультет. Звичайно, воно не звільняло від вступних іспитів, та їх я склав без проблем і став студентом мехмату. Втім, через рік факультет розділився і закінчував наш курс вже математичний факультет.

Тоді багато випускників факультету скеровувалися для навчання у аспірантуру у провідні наукові центри. Я.Г. Притула запропонував мені спробувати аспірантуру з топології у Московському університеті. Йому, а також деканам різних років - О.І. Бобикові, З.О. Мельникові та Б.В.

Ковальчукові треба завдячувати тим, що факультет сьогодні є одним з найсильніших наукових центрів у нашій державі.

При вступі у аспірантуру мені дуже допомагав Ігор Йосипович Гуран, що вже там навчався і завершував роботу над дисертацією.

Після аспірантури у Московському університеті мене взяли на факультет асистентом кафедри алгебри і топології. У штаті факультету, який пізніше знову став механіко-математичним, тоді були два доктори наук з математики (точніше, зі спеціальності математичний аналіз) - професори В.Е. Лянце і А.А. Гольдберг. Так тривало довгий час, аж коли захистили докторські дисертації М.М. Шеремета та А.А. Кондратюк, також з математичного аналізу.

Автор цих рядків незабаром захистив докторську дисертацію з геометрії і топології, а ще через деякий час мало не щорічний захист докторських дисертацій став на факультеті звичною нормою.

Свій ювілей мехмат зустрічає з вагомими навчальними, науковими здобутками. Наші вчені відомі своїми науковими результатами далеко за межами країни. Одним з визнаних лідерів української математики є професор Тарас Банах - автор блискучих публікацій у високорейтингових наукових журналах. Якщо написати про досягнення всіх наших вчених, то можна заповнити цією інформацією всю газетну площу. Чимало наших випускників працюють в університетах різних країн, приносячи славу нашому колективу.

Вітаю всіх вчених, співробітників, студентів та аспірантів мехмату з нашим ювілеєм! Якщо вже святкувати - то цілий рік! А святом є для нас кожен день, проведений на факультеті.

М.М. Зарічний         
декан механіко-математичного факультету         
завідувач кафедри геометрії і топології          

Copyright © 2018. Designed by Зодчий тіней. All rights reserved.