Logo
Версія для друку

Три незабутні місяці практики в Німеччині

Три незабутні місяці практики в Німеччині Три незабутні місяці практики в Німеччині

Під час навчання в університеті я завжди цікавилася можливостями поглиблення здобутих знань та отримання нового досвіду, особливо практичного. Тож дізнавшись про Стипендіальну програму німецької економіки для України та почувши приємні відгуки колишніх стипендіатів, одразу ж вирішила подати документи.

Процес відбору проходив у декілька етапів і від початку подачі документів до початку стажування пройшов майже рік. Спершу необхідно вибрати спеціальність та напрям стажування. На сайті програми є велика таблиця з переліком галузей економіки та спеціалізацій до кожної з них. Варто зазначити, що спеціалізації там вказані практично всі – зі своєю спеціальністю механіка є мала вибір з інженерної механіки, цивільної, індустріальної інженерії та інженерії процесів.

Далі слід написати резюме, причому є готова форма, де конкретно вказано, що в якому пункті потрібно зазначити. Інформація в резюме доволі різноманітна – там просять описати освіту, досвід роботи, пройдені практики, міжнародний досвід, громадську та наукову активність, членство у спілках, радах, виступи на конференціях та публікації.

Резюме та документи про освіту необхідно завантажити у попередньо створений онлайн-кабінет на сайті програми, усе у форматі pdf визначеного розміру.

На цьому перший крок зроблено й залишається лише чекати. Чекати відповіді, яка прийшла мені десь через місяць – звичайний мейл із запрошенням на співбесіду. Співбесіди відбуваються в різних містах України – Львові, Києві, Харкові, Одесі – у наперед визначені дати. Бажане місто проходження співбесіди слід вибрати при реєстрації документів в онлайн-кабінеті.

Співбесіда у Львові проходила у досить приємному місці: посеред Стрийського парку у невеличкому будинку Торгово-промислової палати України. За результатами співбесіди формується shortlist – список учасників, рекомендованих до участі у програмі. Інформація про результати співбесіди приходить е-мейлом приблизно до кінця серпня. Далі доступ до shortlist отримують приймаючі компанії й вибирають з нього кандидатів на практику.  З кандидатами зв’язуються представники компаній, проводять телефонну чи скайп співбесіду. Якщо все пройшло успішно, кандидат отримує контракт на проходження практики тривалістю 3-5 місяців.

На цьому закінчується відбірковий етап, але це ще не кінець – починається підготовчий етап, адже необхідно оформити документи, подати заяву на візу, отримати страхування, забронювати квитки… Цей етап зовсім не такий страшний, як може здатися з першого погляду, адже організатори програми як з української, так і з німецької сторони дуже допомагають та піклуються про учасників: квитки до місця проходження практики та назад в Україну, страхування забезпечують організатори, документи на візу подають всі учасники спільно, причому координується підготовка та оформлення документів.   

І ось настав час першої зустрічі учасників: подача візової заяви у посольстві Німеччини є лише одним з пунктів дводенного перебування у Києві. Крім того на учасників чекали семінари та воркшопи, зустріч з стипендіатами попередніх років, формальні та неформальні вечори, офіційний прийом відкриття нового покоління стипендіальної програми й неймовірно багато нових знайомств, спілкування, позитивних емоцій й незабутніх вражень.

Наступна зустріч – уже в Берліні, безпосередньо перед початком стажування. Програма й емоції тут не менш насичені: екскурсія у парламент Німеччини Рейхстаг, воркшоп про особливості життя й роботи в Німеччині, зустрічі з членами німецького парламенту, Відомства федерального канцлера й Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, офіційна церемонія відкриття Стипендіальної програми 2018 року за участю представників німецьких міністерств та організацій, посольства України в Німеччині та приймаючих компаній і, звісно, ще більше спілкування, досвіду та нових вражень.

Чотири дні пролітають неймовірно швидко, і ось приходить вечір прощання й ранок продовження подорожі до місця проходження практики. Їхати мені довелося досить довго – я була інтерном у місті Равенсбург на півдні Німеччини у відділі інженерії компанії Andritz Hydro GmbH, що виготовляє турбіни та пропелери і є провідною фірмою у цій галузі не лише в Німеччині, а й у світі. Ту кількість нових знань, досвіду, вражень та емоцій, які я отримала за час перебування у Німеччині, описати важко.

Попри активну роботу, у вихідні дні я подорожувала, відвідувала музеї, знайомилася з культурною спадщиною Німеччини та Європи. Розташований на півдні Німеччини, Равенсбург надає можливості досліджувати не лише найбільші землі Німеччини – Баварію та Баден-Вюртемберг, але також і прекрасний регіон Боденського озера.

Практика в Німеччині проходила в періоди, в які по-особливому відчувається традиції та звичаї у Німеччині – Карнавал та Великдень. Так, карнавал буває не лише в Бразилії, але й в Німеччині. Під час рожевого понеділка містами проходить хода відьом, домовиків й інших створінь, бешкетуючи, танцюючи й роздаючи солодощі. У ніч з вівторка на середу на головній площі міста відбувається спалення опудала, що символізує закінчення карнавалу.

«Кожна подорож збагачує людину, Ви ніколи не повернетесь назад такими, як починали: Ви станете більш зрілими, досвідченими, толерантними та мудрими», – написано на одній німецькій листівці. Практика в Andritz Hydro надала мені неймовірний як професійний, так і культурний досвід, дозволила  покращити свої технічні та мовні компетентності, навики міжкультурної комунікації, ознайомитися з корпоративною культурою великого міжнародного підприємства, а також прекрасно провести час та познайомитися з новими людьми.

Такі поїздки спонукають, надихають, мотивують рости професійно й працювати над собою, адже у сучасному світі концепція неперервного навчання протягом усього життя займає провідне місце. Як розповідала нам викладач філософії, майбутнє суспільство – це суспільство знань, знань здобутих не лише у ЗВО, а й, переважно, за його межами. І Стипендіальна програма німецької економіки для України пропонує в цьому плані прекрасну можливість.

Галерея зображень

Copyright © 2018. Designed by Зодчий тіней. All rights reserved.